Senior Buyer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Flex Romania active.

Vezi toate job-urile Senior Buyer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Flex Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 17.06.2019

    Flex creează produse extraordinare pentru clienţi, care aduc valoare şi îmbunătăţesc vieţile oamenilor. Cu o istorie de manufacturiere şi realizare de produse de peste 50 de ani, în centrul activităţilor şi operaţiunilor noastre se află comunitatea Flex de ~170.000 de membri în 30 de ţări.

    Cerinte

    • Studii superioare in domeniul tehnic sau economic;
    • Limba Engleza nivel avansat;
    • Cunostinte de operare PC: MS Office;
    • Minimum 12 luni experienta in achizitii materiale;
    • Cunostinte in utilizarea sistemelor IT-ERP;
    • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
    • Abilitati de coordonarea unei echipe si de lucru in echipa.

    Responsabilitati

    • Vei coordona un grup de buyeri in vederea atingerii obiectivelor specifice;
    • Vei plasa si monitoriza comenzile de materiale catre furnizori si vei replanifica livrarile cu furnizorii;
    • Vei comunica si negocia cu furnizorii despre produse / servicii: preturi, disponibilitate, conditii de livrare etc.;
    • Vei verifica corectitudinea facturilor furnizorilor pe baza comenzilor lansate; vei aproba facturile pentru plata;
    • Vei analiza inventarul si vei pregati rapoarte de risc pentru managementul materialelor in exces si expirate;
    • Vei fi interfata cu clientii si furnizorii pentru a asigura atat livrarile cat si obtinerea celui mai bun pret pe piata;
    • Vei urmari stocurile/comenzile de materiale pentru evitarea excesului si indicele de rulare a stocurilor;
    • Vei monitoriza performata furnizorilor.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (7)