Specialist fiscalitate - Economist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GSR active.

Vezi toate job-urile Specialist fiscalitate - Economist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: GSR
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.03.2020

    Suntem o echipa de experti si specialisti in arii multiple: contabilitate, fiscalitate, audit, management financiar, inventariere, cultura organizationala si resurse umane, consultanta juridica.

    Cerinte

    Daca doresti sa ni te alaturi si stii ca ai/esti:
    - persoana responsabila, punctuala, dinamica, orientata spre rezultate;
    - curios, cu abilități excelente de comunicare;
    - flexibil, deschis spre schimbare și proactiv;
    - studii superioare finalizate in domeniul economic;
    - experienta de 1 - 3 ani in contabilitate;constituie avantaj si experienta anterioara in domeniul fiscalitatii;
    - cunostinte solide privind legislatia în domeniul contabilitatii si fiscalitatii;
    - cunostinte foarte bune de MS Office;
    - cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
    - abilitate de a lucra cu termene limita;
    - abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, foarte buna gestionare a timpului.

    Responsabilitati

    Te asteptam in echipa noastra, pentru a te ocupa de:

    - activitati de consiliere fiscala pentru clientii din portofoliu;
    - redactarea punctelor de vedere privind aspectele fiscale solicitate de clientii din portofoliu;
    - pregatirea/verificarea declaratiilor fiscale periodice;
    - pregatirea/verificarea calculelor de tva si de impozit pe profit/venitul microintreprinderilor pentru clientii din portofoliu;
    - participarea in colaborare cu colegii din alte departamente la proiecte complexe (de exemplu, proiecte de consultanta care implica aspecte juridice specifice ale industriei, asistenta pentru proiectele de audit financiar);
    - reprezentarea clientilor in fata autoritatilor fiscale competente in timpul inregistrarilor fiscale in Romania;
    - pregatirea buletinelor informative periodice si la cerere;

    Alte informatii

    Ce-ti oferim?

    - lucrul intr-o echipa dinamica, in care munca zilnica se imbina armonios cu trainingurile de comunicare si dezvoltare personala;
    - dezvoltarea competentelor profesionale prin lucrul alaturi de un mentor (senior);
    - accesul nelimitat la o baza de date generoasa din punct de vedere al spetelor din domeniu;
    - alte beneficii (decontarea transportului public, teambuilding-uri periodice).

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Iasi, Job national

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (66)