Economist contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Crowe PayOut Romania Membru Crowe Global active.

Vezi toate job-urile Economist contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Crowe PayOut Romania Membru Crowe Global
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.04.2019
    Remote work: On-site
    Scurta descriere a companiei

    Intr-o lume unde diversitatea este un element cheie, stim ca este esential sa adaptam serviciile noastre la cerintele clientilor, sa construim solutii customizate pentru fiecare client.

    Motto-ul nostru: Nu exista un serviciu care sa nu poate fi imbunatit.

    Cerinte

    - studii superioare economice de preferat cu specializare in Finante-Contabilitate
    - minim 2 an experienta pe atributii similare;
    - nivel mediu de cunoastere a normelor contabile si fiscale romanesti;
    - prezentarea de recomandari la cerere;
    - nivel mediu de cunoastere a pachetului Microsoft Office (Excel, Word);
    - nivel mediu de cunoastere a diferitelor sisteme informatice de contabilitate, de preferat MENTOR;
    - responsabilitate, simt analitic, organizatoric, integritate si loialitate;
    - atitudine proactiva, orientare spre rezultat;
    - spirit de echipa;
    - pasiune pentru meseria de contabil;
    - abilitati de comunicare.

    Responsabilitati

    - asigura inregistrarea tranzactiilor conform prevederilor contabile si fiscale in domeniu si procedurilor interne ale companiei;
    - inregistreaza zilnic cu precadere achizitiile interne si externe de diverse materiale consumabile, marfuri, materiale promotionale, consumuri protocol, instrumentele de plata clienti, mijloace fixe si obiecte de inventor, diverse prestari servicii, utilitati, asigurari si alte cheltuieli diverse generale si administrative;
    - introduce ocazional ori de cate ori este necesar, ca inlocuitor daca este cazul, platile bancare in vederea autorizarii saptamanale in aplicatiile bancare on-line in baza raportului de furnizori scadenti si taxe de plata conform procedurilor companiei;
    -emite si inregistreaza ocazional ori de cate ori este necesar borderoul de depunere al instrumentelor de incasare BO/CEC;
    - participa la procesele de inventariere ca membru activ in echipa, pregateste in acest scop documentatia necesara conform procedurilor interne ale companiei, inregistreaza rezultatele decise de comisia de inventariere avand indrumarea si suportul Contabilului sef;
    - inregistreaza si verifica estimarile lunare de cheltuieli general-administrative si cele provenite din scadentarele de cheltuieli anticipate cu respectarea principiului contabilitatii de angajamente;
    - intocmeste declaratiile nefiscale (declaratia lunara pentru fondul de mediu, declaratia catre vama pentru banderole,s.a.);
    - intocmeste cu supervizarea Contabilului Sef raportarile statistice, inclusiv catre BNR;
    - acorda suport Contabilului Sef pentru intocmirea declaratiilor fiscale ale companiei;
    - participa la furnizarea informatiilor catre consultantii fiscali si auditorilor externi ai companiei pe parcursul procesului anual de auditare financiara;
    - intocmeste diverse alte raportari financiar-contabile la cererea managementului;
    - arhiveaza documentele financiar-contabil inregistrate ori de cate ori este nevoie;
    - asigura suportul zilnic operational necesar departamentelor companiei;
    - asigura preluarea sarcinilor operationale curente pe perioada in care are rolul de inlocuitor pentru anumiti membrii din Financiar fara a crea disfunctionalitati in activitatea altor compartimente sau a companiei;
    - efectueaza la cerere, ocazional, deplasari ori de cate ori este necesar la CASMB, ANAF, DITL, banci si alte institutii ale statului, alti terti;
    - contribuie la asigurarea unui mediu de munca optim si profesional adecvat, lucrand in echipa ori de cate ori este necesar pentru indeplinirea atributiilor specifice, colaborand in acest sens si cu celelalte departamente

    Alte informatii

    Salariul net - intre 3000 si 3500 lei,negociabil, in functie de experienta si de nivel profesional
    Tichete de masa
    Abonament Medlife
    Decontarea transportului public

    Job-uri similare care te-ar putea interesa:

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (61)