TEHNICIAN PROCES

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile TEHNICIAN PROCES active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 09.09.2019

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii postliceale tehnice sau universitare (facultate tehnica);
    •Cunostinte minime tehnice privind procesul tehnologic de obtinere a spumelor poliuretanice (constituie avantaj);
    •Cunostinte medii de operare PC : Excel, Word;
    •Cunostinte de limba engleza nivel mediu - scris si vorbit;
    •Bun comunicator;
    •Abilitati de promovare a lucrului in echipa;
    •Capacitate de analiza in rezolvarea problemelor;
    •Obiectivitate si fermitate in luarea deciziilor din aria de responsabilitate.

    Responsabilitati

    •Realizeaza si sustine analize de urmarire rebut, retus, proces- propune solutii de imbunatatire;
    •Completeaza fisele de urmarire a parametrilor de proces linie (de ex. : debit, temperaturi material, temperaturi cap de turnare, temperaturi rezervoare materii prime, presiune aer linie, temperatura matrite, control debit agent de demulare, rising test/ test de crestere spuma) etc.;
    •Modifica/ ajusteaza traiectoria robotului/ robotilor de turnare, pentru imbunatatirea calitatii produselor, in aria de responsabilitate;
    •Intervine prompt pentru remedierea penelor accidentale din linia de productie, in asa fel incat sa nu fie perturbata activitatea de productie;
    •Participa ca membru al echipei la buna desfasurare a testelor si modificarilor de produs/proces ce au loc;
    •Determina cantitatea de material de turnat, fereastra de turnare; paramerii instalatiei de turnare (pompe, camera de amestec), parametrii caruserului (viteza liniei, toti timpii liniei de productie);
    •Realizeaza reduceri de masa, modificari de raport de turnare in vederea obtinerii de caracteristicilor fizice cerute de client;
    •Urmareste functionalitatea fiecarei matrite, impreuna cu tehnicianul de masini si utilaje, cel putin un ciclu de turnare, la fiecare introducere in flux a unei matrite;
    •Este responsabil de opririle programate sau neprogramate ale liniei, in aria de responsabilitate;
    •Furnizeaza date exacte si rapoarte catre superiorul ierarhic;
    •Realizeaza loturi de amestec de material / materii prime in caz de necesitate (blending).

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Mioveni, Pitesti,

    Pitesti,