Dispecer Șef Tură Rețele Medie și Joasă Tensiune

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CEZ Romania Grup active.

Vezi toate job-urile Dispecer Șef Tură Rețele Medie și Joasă Tensiune active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Angajator: CEZ Romania Grup
Domeniu:
  • Internship
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Pitesti
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 01.05.2019
    Scurta descriere a companiei

    Despre Grupul CEZ în România

    Grupul CEZ în România este reprezentat prin 8 companii – Distribuție Energie Oltenia, CEZ România, CEZ Vânzare, CEZ Trade, Tomis Team, MW Invest, Ovidiu Development şi TMK Hydroenergy Power.

    Grupul CEZ este prezent pe piaţa românească încă din anul 2005, odată cu preluarea companiei de distribuţie a energiei electrice Electrica Oltenia SA.

    Cerinte

    CE AȘTEPTĂM DE LA TINE
    ▪ Să fii student în an final /absolvent de studii tehnice cu rezultate deosebite pe parcursul studiilor universitare;
    ▪ Să ai o atitudine deschisă, interes și dorința de a învăța;
    ▪ Să ai capacitate de analiză și sinteză, abilități de organizare și prioritizare sarcini;
    ▪ Cunoștințe medii de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
    ▪ Limba engleză vorbit /scris - nivel mediu

    Responsabilitati

    CE VEI FACE
    Pentru acest post, vei învăța să:
    ▪ Realizezi operativ scheme sigure și economice de funcționare ale instalațiilor electrice;
    ▪ Preiei modul de lucru, funcțiile și informațiile din sistemului SCADA;
    ▪ Supraveghezi funcționarea echipamentelor integrate în SCADA și să execuți manevre direct asupra acestora;
    ▪ Urmărești nivelul tensiunii din stațiile de transformare și să acționezi pentru menținerea acestora în benzile aprobate;
    ▪ Pregătești documentele operative pentru retragerile din exploatare și punerile în funcțiune;
    ▪ Execuți/ coordonezi manevrele de retragere din exploatare și puneri în funcțiune conform programelor zilnice de lucrări.

    Alte informatii

    CE ÎȚI OFERIM
    ▪ Un program de internship plătit pe o perioadă de 6 luni, un program de lucru zilnic de 4 ore și salariul brut de încadrare de 1500 lei, începând cu data de 01.05.2019;
    ▪ Șansa de a construi o carieră în cadrul operatorului de distribuție, învățând de la cei mai experimentați specialiști;
    ▪ Un mentor/ îndrumător care îți va oferi suport pe toată perioada desfășurării programului de internship;
    ▪ Un curs de comunicare organizațională;
    ▪ Un curs de abilități de prezentare;
    ▪ Posibilitatea de a te implica în activitățile zilnice, proiectele și prezentările viitorilor colegi;
    ▪ Îmbunătățirea cunoștințelor teoretice și practice privind activitatea de distribuție a energiei electrice;
    ▪ Perfecționarea cunoștințelor privind utilizarea pachetului Microsoft Office (Word, Excel si
    Power Point).
    ▪ O evaluare la finalizarea programului de internship

    Aplica fara CV
    Pitesti,