Inginer Confort Acustic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile Inginer Confort Acustic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Titu
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 02.05.2019

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    ― Studii superioare tehnice: Inginerie Mecanica / TCM / IMST / Autovehicule Rutiere;
    ― Capacitate de analiza si sinteza, reactivitate, autonomie;
    ― Cunostinte avansate de limba Franceza sau Engleza;
    ― Abilitatea de a lucra independent, intr-un ritm rapid si cu o nevoie de supraveghere minima;
    ― Puternic simt al lucrului in echipa in cadrul grupului si in cadrul organizatiei;
    ― Rezistenta la stres;
    ― Permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    ― Intocmirea Planului de Studiu si validarea impreuna cu managerul de proiect si mangerul direct pentru domeniul de activitate acustic;
    ― Intocmirea si transmiterea catre alt departament a cererilor de teste si a cererilor de rezervare suport de test; lansarea cererilor de testare subiective;
    ― Rezervarea, receptionarea si asigurarea de conformitatea vehiculului suport de incercare necesar masuratorilor;
    ― Propunerea imbunatatirii pentru piesele/ansamblurile testate pentru care rezultatele nu se incadreaza in limitele admisibile ale Caietului de Sarcini;
    ― Participarea la planificarea testelor si verificarea stadiului de avansare al acestora;
    ― Analizarea cererii de lucru primita de la managerul de proiect (elemente necesare prepararii, compatibilitate termen/durata lui in vederea obtinerii avizelor);
    ― Intocmirea pronosticurilor acustice si restitutiilor pentru jaloane proiect;
    ― Asigurarea suportului metier in relatia cu managerul proiect si serviciul de masuratori/calcul acustic;
    ― Asigurarea comunicarii cu clientii/furnizorii sai.

    SALES CONSULTING este o companie de consultanta in resurse umane si executive search structurata pe trei domenii principale de activitate: recrutare de personal, leasing de personal si proiecte de evaluare profesionala.

    * Toti aplicatii vor fi introdusi in baza de date. Doar candidatii eligibili vor fi contactati. Multumim pentru interes!

    Hybrid

    Titu,

    Aplica fara CV
    Mioveni, Titu,

    Vezi job-uri similare (5)