Economist contabil senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Boutique Mall active.

Vezi toate job-urile Economist contabil senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Boutique Mall
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.05.2019

    Boutique Mall a fost fondat in anul 2011 si ofera clientilor un magazin online unic. Apreciem pasiunea clientilor nostri pentru cumparaturile de calitate, asa ca am creat pasii necesari pentru o experienta de cumparaturi online ideala.

    Daca doresti sa te alaturi echipei noastre, lasa-ne un CV si te vom invita pe la noi sa ne impartasesti pasiunea ta pentru moda.

    Cerinte

    Studii economice finalizate;
    Experienta de minim 8 ani in domeniu;
    Preferabil experienta in SAP B1 - constitue un avantaj major.
    Cunoştinţe legislative în domeniul contabilităţii, fiscalităţii, controlului financiar;
    Cunoştinţe operare PC (Microsoft Office) şi operare în programe specifice domeniului financiar contabil;
    Capacitatea de organizare şi prioritizare a activităţilor cu respectarea termenelor limită;
    Bune calitati in analiza analitica si sintetica a activitatii profesionale;
    Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;

    Responsabilitati

    Participa la procesarea unui volum foarte mare de date.
    Participa si verifica activitatea financiar-contabila a companiei;
    Inregistreaza si asigura reflectarea in contabilitatea financiara a operatiunilor derulate de societate in conformitate cu reglementarile in vigoare;
    Se informeaza permanent de legislatia din domeniul financiar-contabil si transmite informatiile necesare subordonatilor, dar si managementului companiei;
    Participa la intocmirea balantelor de verificare, situatiilor lunare, trimestriale; semestriale si anuale (declaratii catre ANAF);
    Participa la intocmirea situatiilor financiare si se asigura de permanenta respectare a legislatiei fiscale-contabile;
    Participa la intocmirea si verificarea balantelor, bilantului anual, inventarului societatii;
    Asigura platile la termen a sumelor care intra in responsabilitatea firmei fata de bugetul de stat, fata de terti, conform prioritatilor stabilite de conducerea companiei;
    Asigura operatiunile de reconciliere operational/contabilitate;
    Reprezinta compania în relatia cu organele de control aferente postului;
    Verifica evidenta stocurilor si controlul gestiunilor cu amanuntul;
    Realizarea analizelor economice-financiare/ alte rapoarte catre managmentul companiei;
    Inregistrarea documentelor financiar contabile;

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (116)