Inginer ofertare echipamente termice (domestice)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Evolve today active.

Vezi toate job-urile Inginer ofertare echipamente termice (domestice) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Evolve today
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 10.05.2019

    At Evolve today we offer complex Human Resources services, from business consulting to headhunting and recruitment. We have extensive experience in finding talented professionals, for a variety of industries, especially in the IT sector.
    We started with a dream: to create a Human Resources company with a strong, unique profile on the market, deeply shaped by our core values: commitment to performance, professionalism, a balanced approach and deep satisfaction for our clients.
    From that moment, we nurtured special relationships and we continuously evolved, being flexible, but staying true to our values. We aim higher and higher and we invite you to EVOLVE with us!

    Cerinte

    Alaturi de partenerul nostrum Ferroli Romania- un important jucator international in industria incalzirii – climatizarii, recrutam Inginer ofertare echipamente termice (domestice), pentru Bucuresti.

    Ferroli Romania a fost infiintata in 1998 si functioneaza ca filiala nationala a Grupului Ferroli.

    Beneficii:

    Salariu atractiv
    Program de lucru flexibil
    Dezvoltare profesionala

    Cerinte:

    Studii superioare tehnice - absolvent Universitatea de instalatii;
    Experienta pe o pozitie similara (sau service) de cel putin 3 ani;
    Limba engleza– nivel conversational;
    Cunostinte operare PC- MS Office si capacitate de asimilare a lucrului cu softuri de selectie;
    Persoana organizata, motivata şi orientata catre client;
    Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa şi
    Permis de conducere categorie B.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Intocmirea de oferte tehnico-comerciale prin oferirea de solutii tehnice pentru echipamentele termice si/sau in conformitate cu necesitatile şi cerintele specifice ale clientilor;
    Consilierea clientilor in alegerea celor mai potrivite echipamente termice (domestice);
    Oferirea de suport tehnic intern catre departamentul comercial (ingineri de tehnici şi ingineri de vanzari), suport bazat pe avantajele tehnice competitive ale echipamentelor;
    Participarea la licitatii alaturi de distribuitori.
    Contactarea firmelor de proiectare, antreprenori construcţii şi instalaţii - acolo unde este cazul şi/sau situaţia existentă pe piaţă o impune, în concordanţă cu politica de vânzări Ferroli din zonă.
    Raspunde solicitarilor/problemelor venite din partea filialelor companiei cu privire la echipamentele din portofoliu;
    Urmarirea ofertelor intocmite in vederea contractarii;
    Urmarirea derularii contractuale;
    Propunerea de noi solutii şi imbunatatirea ofertelor lucrate;
    Participa la constatarea eventualelor defecte aparute in functionarea echipamentelor pentru stabilirea cauzelor.
    Elaborarea diverselor rapoarte la solicitarea Directorului de vanzari;

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (146)