Specialist Marketing

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Specialist Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.07.2019

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    - absolvent studii superioare de lunga durata;
    - experiență minimă în marketing – 3 ani.;
    - cunostinte in domeniul marketingului (analiza, studii de piata, dezvoltare produse, cercetare, cataloage, baza de date);
    - bune abilitati de comunicare si relationare;
    - capacitate de analiză şi sinteză; - abilitati organizatorice si de planificare;
    - adaptabilitate, initiativa si receptivitate la noi informatii;
    - cunostinte temeinice in ceea ce priveste utilizarea calculatorului (Microsoft Office);
    - cunoastinte in ceea ce priveste regulile de administrare si menținere a conturilor de social media (Facebook, Youtube);
    - cunostinte de limba engleza;
    - cunoastinte referitoare la piata de energie electrica;
    - cunoastere operare SAP modul MM/SD (reprezinta un avantaj).

    Responsabilitati

    - analiza pietei de energie electrică;
    - identificarea cerinţelor clienţilor;
    - elaborarea de metodologii privind aplicarea tipurilor de tarife şi servicii;
    - dezvoltarea comunicarii de marketing (web-site, format factura, campanii de promovare);
    - elaborarea de criterii de segmentare a clienţilor;
    - gestionarea campaniilor publicitare;
    - participarea la negocieri cu consumatorii eligibili importanţi cărora nu li se aplică oferte tip;
    - participarea la elaborarea strategiilor de marketing;
    - evaluarea rezultatele obţinute prin aplicarea strategiilor aprobate;
    - promovarea imaginii firmei în zonele de interes pentru activitate specifică serviciului;
    - monitorizarea, centralizarea şi sintetizarea raportărilor lunare, trimestriale, anuale şi ocazionale în domeniul tarifării energiei electrice.

    Alte informatii

    - Salariu motivant;
    - Bonuri de masa;
    - Posibilitatea unor noi oportunitati in cariera;
    - Participarea la cursuri de specializare / perfectionare.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (129)